quote-iconKoçluk; kendi değerlerimizi keşfetmemize, farkındalığımızı artırmamıza, sınırlarımızı zorlamamıza ve bu sayede yaşamak istediğimiz hayata yönelik daha sağlam adımlarla hareket etmemize yardımcı olur.

Mayıs, 1982 İstanbul doğumludur. Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olup, Purdue Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra profesyonel hayata atıldı. Kariyerine United Havayolları’nda süreç geliştirme ve 6sigma odaklı danışmanlıkla başladı. Dokuz yıl Amerika, bir buçuk yıl Arjantin’de yaşadıktan sonra 2010 senesinde İstanbul’a geri taşındı. Pegasus ve Eczacıbaşı Yapı Grubu’nda danışmanlık, stratejik planlama gibi görevlerde çalıştı.

Pozitif psikoloji ve koçluğa dair git gide artan ilgisi onu önce ICF akredite bir okul olan CTI’da temel koçluk; sonra da ORSC ile takım ve ilişki koçluğu eğitimi almaya yöneltti. Şu anda, kurucusu olduğu Mavi Baykuş Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık şirketinde Limitsiz markası bünyesinde ACC ünvanlı profesyonel bir koç ve eğitim tasarımcısı olarak çalışıyor. Ocak 2016’da başladığı University of East London’da Uygulamalı Pozitif Psikoloji ve Koçluk Psikolojisi yüksek lisans programına devam ediyor. Bireysel ve kurumsal koçluk dışında, gruplara koçluk teknikleri ile interaktif atölye çalışmaları ve eğitimler düzenliyor. ICF ve EMCC derneklerinde aktif üye. Kendi şirketi dışında freelance olarak Davranış Bilimleri Enstitüsü, İnsparkus ve NetExpat topluluklarında koçluk, danışmanlık ve eğitmenlik yapıyor.

Bireysel koçluk verdiği danışanları arasında Akbank, Citibank, Zorlu Center, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Polimeks, Atlas Havayolları, Bosch, Eczacıbaşı Holding, Samsung, İstanbul Teknik Üniversitesi çalışanları yer almaktadır.

Koçluk dışında Epsilon Yayınevi’nde çocuk ve kişisel gelişim kitapları çevirmenliği yapıyor.  Ayrıca, 2012 senesinde başlattığı 365exhibition isimli her gün yeni bir sergi yayınlayan bir sanat sitesi girişimi bulunmakta ve 2014’ten beri YOTA Doğaçlama Tiyatro Topluluğu ile doğaçlama tiyatro yapmakta.

Yeni kültürler ve tatlar keşfetmek, okumak, yazmak, sürekli öğrenmek ve tango yapmaktan çok keyif alıyor. Türkiye’deki sosyal sorumluluk projelerine elinden geldiğince destek olmaktan mutluluk duyuyor. “Paylaşımcı, dinamik, üretken; sürekli geliştiği ve insanların gelişim ve dönüşümlerine destek olduğu ve sevgi ve barışı çoğaltarak yaşattığı bir hayat” hayal ediyor.

Eğitimimin Temel Taşları:


Positive Mindfulness Program 8 weeks – Itai Itzvan , UEL

İlköğretimde Yaratıcı Drama AÖF, E-sertifika programı, Kasım 2015-Şubat 2016

Şiddetsiz İletişim Vivet Alevi, Aralık 2015

Hikaye Anlatıcılığı Atölyesi SEIBA, 2015

NLP, Tamer Dövücü Optimum Denge Modeli (1 ve 2.basamak), 2015

CRR, Center for Right Relationship Organization and Relationship Systems Coaching, 2014

Koçluk üzerine Mentorluk Gestalt ekolünden MCC bir mentordan mentorluk, 2014

Coaches Training Institute – CTI Koçluk Eğitimi, 2013-2014

Doğaçlama Tiyatro Eğitimi YOTA, 2014-2015

Dakinicircle Dişi Güçümüze Dönüş Eğitimi, 2014

AFS, American Field Service Kültürler Arası Öğrenme Eğitimi,2014

United Airlines, ABD Six Sigma Green Belt, 2007

University of East London, UK Uygulamalı Pozitif Psikoloji ve Koçluk Psikolojisi Yüksek Lisans

Purdue University, ABD Endüstri Mühendisliği, 2001-2005

İlgili Dersler


Science of Happiness University of Berkeley

Conversations that Inspire Coaching Learning,

Leadership  &Change Casewestern Universitesi

Pozitif Psikoloji (6hafta) North Carolina at Chapel Hill Universitesi

Sosyal Psikoloji (7hafta)  Wesleyen Universitesi

Stres ile Başa Çıkma Yolları Psikologlar ve Psikiatrlar Derneği

Temel Psikoloji Purdue Universitesi (Lisans, Seçmeli ders)

Duyusal Algı (Sensory Perception) Purdue Universitesi (Lisans, Seçmeli ders)