Search Inside Yourself (SIY) ©

Kurumsal Esenlik Programları

Mindfulness-Temelli Duygusal Zeka Programı

Ekipleriniz için dönüşümsel bir deneyim!

50’den fazla ülkede 50.000 katılımcıya ulaşmadan önce Google’da doğan ve test edilen;

Nörobilim, Duygusal Zeka ve Mindfulness alanında  dünyaca tanınmış uzmanlar tarafından desteklenen dönüşümsel bir deneyim !

VUCA dünyasının belirsiz ve stres dolu günlerinde fonksiyonel olabilmek yeni bir dayanıklılık seviyesi gerektiriyor.

Liderlik, iletişim, odaklılık ve işbirliğini geliştirerek liderler ve takımların performansını sürdürülebilir kılmak, verimliği artırmak ve kurum bağlılığını sürdürmek günümüzün  önde gelen zorlukları arasında !

SIY Programı ile amacımız, katılımcılarımız duygusal zeka becerilerini geliştirip içlerindeki en iyiye ulaşırken profesyonel ve özel yaşamlarının tüm boyutlarında yaşam kalitelerini artırmak ve mutluluğu deneyimlemelerine destek olmak.

Neden SIY?

Google’da doğan ve nörobilime dayanan SIY programı, sürekli en yüksek performansa, güçlü işbirliğine ve etkin liderliğe yol açan duygusal zeka becerilerini öğretir ve gelişimini destekler.

Bugüne kadar 50’den fazla ülkede 50.000 katılımcıya erişen program üstün iş performansı, odaklanma, sıradışı liderliğin yanında stres denetimi, odaklanma, öz-farkındalık, empati ve yılmazlık seviyelerini artırmak programın yararları arasındadır.

Program, öz farkındalık (düşüncelerinizi, duygularınızı ve alışkanlıklarınızı anlama), öz denetim (dürtü ve tepkilerinizi ustaca yönetme), motivasyon (değerlerinizi ve işinizi hizalama), empati (başkalarının duygularını ve deneyimlerini anlamak) ve liderliği (şefkatle etkilemek) kapsar.

Erişilebilir: Kurumsal yaşamı ustalıkla yönetmeyi amaçlayan mindfulness temelli uygulamalar her seviye katılımcının yaşamına dahil edebileceği niteliktedir. Herhangi bir aplikasyona gerek olmaksızın tüm katılımcılar bu dönüştürücü pratikleri  alışkanlığa çevirebilir.

Pratik: Günde 5-10 dakika uygulama yapmak, Google çalışanlarınca da deneyimlenen etkin çıktılarını yaşamak için yeterlidir.

Etkin: Program süresince ve devamında önerilen pratikleri uyguladıkça katılımcılar tepkisel davranışların ve stres seviyesinin fark edilir seviyede azaldığını, empati, mutluluk hissi ve odaklanma kapasitelerinin geliştiğini deneyimlerler.

Program İçeriği

Search Inside Yourself: İş hayatında başarıya ve mutluluğa giden dönüşümsel bir program!

Google’da geliştirilen ve binlerce Google mühendisi tarafından 2007 yılından bu yana test edilen Nörobilim ve Mindfulness temelli Search Inside Yourself (SIY) Duygusal Zeka Programı artık Türkiye’de!

SIY, Dünya Ekonomik Forumunca geleceğin iş dünyasında öne çıkan 10 liderlik becerisi arasında ön sIralada yer alan Duygusal Zeka yeterliliğini geliştirirken günümüz VUCA dünyasında ihtiyaç duyulan stresle başetme, odaklanma, yılmazlık ve özfarkındalık gelişimi için Mindfulness ve nörobilimden uygulamalarından yararlanmakta.

Danial Goleman ve Dr.John Kabatt Zinn gibi duygusal zeka ve mindfulness alanında dünyaca tanınmış akademisyen ve uzmanlarca desteklenen SIY, dünya çapında 100’den fazla şehirde on binlerce lider ve katılımcı aracılığıyla iş dünyasında haklı bir ilgi görmeye devam ederken kurumlar ve bireyler için vazgeçilmez bir kazan-kazan sunuyor.

Google’ın eski icra kurulu başkanı Eric Schmidt’in belirttiği gibi SIY programı ve kitabı, Google kültürünün en etkileyici yönlerinden – harika bir fikri olan tek bir kişinin dünyayı gerçekten değiştirebileceğini – temsil ediyor. Kişinin dikkat ve odaklanma becerisini içsel bilgeliği ile buluştururken katılımcılara yaşam kalitelerini nasıl yükselteceklerine dair erişilebilir, pratik ve etkin yöntemler sunmasıyla fark yaratıyor.

Program Organizasyonel Etkisini incelemek için…https://siyli.org/approach/results

Program Süresi

Online 2 Saat’lik 6 Oturum & Keynote

28 – Gün MySiyli Takip Programı

1 Saat Mühürleme Webinar

Katılımcılar Ne Kazanır?

SIY Programını kültürüne entegre eden kurumlarda katılımcıların; liderlik, öz farkındalık ve duygusal zeka becerileri gelişirken aşağıda belirtilen alanlarda gelişim kaydedildiği gözlemlenmiştir.

Program sonrası katılımcıların;

 • % 89’u stresi azaltma becerisinin arttığını, bildirdi
 • % 91’i  daha odaklı ve net bir zihinle çalıştıklarını,
 • % 79’u bütünsel enerji seviyelerinde artış olduğunu,
 • % 91’i sakin kalma becerisinin arttığını,
 • % 85’i başkalarıyla iletişim ve bağlantı kurma becerilerinde iyileşme olduğunu iletti.

(Anket:6.142 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir. )

Program Teklifi Al  Kurumsal Esenlik Programları

  pozitif-ebeveynlik

  Pozitif ebeveynlik ile istediğiniz ebeveyn olma yolunda nasıl ilerleyeceğiniz ve bunun aile  ilişkilerinize nasıl yansıy...

  Daha Fazla Öğren
  hayalleri-hedeflere-donusturmek

  Kimilerimiz hayal kurar ancak bu hayali gerçekleştirecek güce sahip olmayabilir ya da hayalin gerçekleşmesi adına nerede...

  Daha Fazla Öğren
  ic-seslerimiz-icimizdeki-cakallar

  Gerçek potansiyelimize ve kendimize duyduğumuz güvene yönelik en büyük tehdit, sürekli ve mantıksız biçimde yeteneklerim...

  Daha Fazla Öğren
  ozsefkatin-degeri-ve-takdir

  Takdir edilmek günlük hayattan çalışma hayatına kadar her alanda büyük değişimler meydana getiren bir olgudur.

  Daha Fazla Öğren
  toksik-iletisimden-siddetsiz-iletisime-gecis

  İş ve özel yaşamınızda kendi iletişim kurma yönteminize aynalık ederken kurum kültürünüzün barındırdığı zehirli iletişim...

  Daha Fazla Öğren
  cesaretle-harekete-gec

  Yapmak istediklerimizi gerçekleştirmek için adımlar attığımızda akışta oluruz. Ancak ruh halimiz, iç ve dış etkenler zam...

  Daha Fazla Öğren
  yenilikci-perspektiflerle-karar-alma

  Fark etmek değişimin başlangıcıdır. Bulunduğunuz konuma hangi bakış açısı ile baktığınız, varsayımlarınız her şeyi değiş...

  Daha Fazla Öğren
  hayir-deme-sanati

  Hayır demek neden bu kadar zor? Hayır diyemediğiniz için sorumluluğunuzda olmayan bir işi üstlendiğiniz, istemediğiniz i...

  Daha Fazla Öğren
  basariya-goturen-ileri-bildirimin-sirlari

  Her kurumun hikâyesi ve içsel iletişimi farklıdır. Etkili ileribildirim;  bireylerin güçlü olduğu konuları takdir edip t...

  Daha Fazla Öğren