Zeynep Yetkin Yılmaz
Zeynep Yetkin Yılmaz Coach

Profesyonel Koç ACC & Eğitim Tasarımcısı & Eğitmen

Koçluğun bireylerin içindeki cevhere ulaşarak onu öz değerleri ışığında belirledikleri yaşam hedeflerine ulaşırken omuz omuza yürüdükleri bir araç olarak görmekteyim.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından uzmanlığı akredite edilmiş (ACC) bir yönetici koçu ve eğitmendir.

1977 yılında İstanbul’da doğmuş ve 1999 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden derece ile mezun olmuştur.

Kariyerine Garanti Bankası’nda Yönetici Adayı olarak başlamış ve buna paralel olarak 2000-2002 yılları arasında Yeditepe Üniversite’sinde Finans ve Bankacılık alanındaki MBA programını burslu olarak tamamlamıştır. Garanti Bankası’ndaki kariyerinde satış ekiplerinin yönetiminde bulunmuş 2005 yılında HSBC Türkiye Kurumsal Bankacılık Sektörel İş Geliştirme bölümüne yönetici olarak katılmış ve enerji, perakende, otomotiv ve inşaat sektörlerinde global firmalarla iş geliştirme fırsatlarını yakalamıştır.

Zeynep, proje finansmanı ve yatırım bankacılığı deneyimini reel sektöre taşımak amacı ile Creo Yönetim Danışmanlık’ta kurucu ortak olarak rol almıştır. Firmaların Ar-Ge fonlarından faydalanmaları, üniversite-sanayi işbirlikleri kurarak Inovasyon yeteneklerinin derinleştirilmesine katkı sağlamıştır.

Kurumsal hayattaki kariyerine paralel olarak Coaches Training Institute –CTI’ Coaching programını tamamlayarak profesyonel koçluk kariyerine adım atmıştır.

Koçluk yapmaktaki en büyük heyecanı ise bireylerin uykularını kaçıran endişelerden uzaklaşıp yaşamlarının lideri olmalarına eşlik etmek. ICF ACC akreditasyonunun yanı sıra NYU Career Coaching Seminar, Parentology, ORSC Fundementals (Organisational and Systems Coaching) ve Awareness IQ sertifikalarına sahiptir. Pozitif Ebeveynlik çalışmaları kapsamında CTI Parentology eğitimini tamamlamıştır.

Koçluk becerilerini geliştirmek amacı ile Temel Psikoloji, Gelişim Psikolojisi (PPD) ve pozitif psikoloji alanlarında eğitim almayı sürdürerek kariyer koçluğu alanlarında hizmet vermekte, ICF, ÖRAV, TEGEV  gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarının gönüllü projelerinde yer alarak toplumsal sorumluluklarını yerine getirmekten keyif almaktadır.

Takım koçluğu ve Kariyer koçluğu çalışmalarının yanında profesyonel hayata dönen annelerin kariyerlerini özgüvenli sürdürmeleri ve mutlu Çocuklar yetiştirmeleri idealleri arasında yer almakta için annelere yönelik Pozitif Ebeveynlik üzerine özel Projeler geliştirmektedir.

Eğitim sektöründe finans ve kişisel gelişim eğitimleri vermenin yanı sıra Sıra dışı eğitimler tasarlayarak çalışanların daha mutlu olarak kurumlarına bağlılıklarını güçlendirmelerine katkıda bulunmakta.

Tecrübelerini kazandığı ve hizmet verdiği firmalar arasında Coca Cola, Türk Telekom, TAV Holding,  Ülker, Finansbank, Zorlu Faktoring, ING Bank, Atlas Halı, Naksan Holding gibi firmalar ve İstanbul Teknik Üniversitesi bulunmaktadır.

Bireysel Kariyer Koçluğu verdiği danışanlar arasında Citibank, Microsoft, HSBC, Garanti Bankası, TAV Holding, Eczacibasi Holding, Naksan Holding, Boğaziçi Üniversitesi çalışanları yer almaktadır.

Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) üyesi ve ICF Türkiye gönüllü proje yöneticisidir.

Farkındalığını geliştirmek ve sürekli öğrenmekle yaşamlarda bir fark yaratmanın mucizesine inanan Zeynep, evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Ücretsiz Tanışma Seansı ve İletişim için formu doldurup gönderin.