Başarılı ve Mutlu Çocuklar İçin

Mindfulness Temelli Duygusal Zekâ Programı

İngiltere’de okullarda 15 yıldır uygulanan Mindfulness In Schools Project temelli program ile amacımız öğrenim, başarı ve mutluluk!

Hemen İncele >

ZEYNEP YETKİN YILMAZ

+90 532 677 78 05 | zeynepy@limitsizkocluk.com |

Search Inside Yourself Duygusal Zekâ Programı Lideri

İngiltere Mindfulness In Schools Project Lisanslı Eğitmeni

Profesyonel Koç/PCC, Parentology & Takım Koçu, Eğitim Tasarımcısı

Zeynep, kariyerine finans sektöründe başladı. Üst düzey yönetici pozisyonuna geldiğinde çalışan bir anne olarak stresin ve belirsizliğin yaşamı üzerindeki etkisini yakından deneyimledi. Becerilerini iyilik yönünde kullanabileceği bir dünya için iç sesini dinlemesi sayesinde kariyerinin ikinci baharında bambaşka bir sayfa açtı. İnsan yaşamında fark yaratabileceğini hissettiği alanın Profesyonel Koçluk olduğunu fark ettiğinde uluslararası kalitede bir dizi zorlu eğitimden geçerek Coaches Training Institute, ORSC ve Uluslararası Koçluk Federasyonu – ICF onaylı profesyonel koç (PCC) ünvanını aldı.

Hayata farklı bir mercekten bakmasının ilk hediyesi ortağı Deniz Hüsrev, PCC ile birlikte organizasyonlara insan odaklı dönüşüm fırsatları sundukları Limitsiz Koçluk’u kurdu. Kurumsal wellbeing, organizasyonel dönüşüm, liderlik ve takım koçluğu çalışmalarını halen bu marka altında sürdürüyor.

Zeynep’in pozitif dönüşüm ve kaygılarını dindirme yolundaki arayışları onu Google çatısı altında mühendisler için geliştirilen psikoloji ve nörobilim temelli Search Inside Yourself (SIY) Liderlik Enstitüsü Duygusal Zekâ ve Mindfulness Programı ile buluşturdu. Uzun soluklu uluslararası bir eğitim sürecinden sonra SIY liderlik enstitüsünün dünyadaki 700 lisanslı eğitmenlerinden biri olmaya hak kazandı.  Bu sayede başta çalışanlar ve ailelerin liderleri anneler olmak üzere, öğretmelerin ve öğrencilerin SIY’in sunduğu pratik ve etkin duygusal zeka tekniklerini hayatlarına dahil etmek için çalışmaya başladı.

Ama belki iki kız çocuğu yetiştirmesi nedeniyle en değer verdiği biricik konusu çocuklar ve ebeveynlik (parentology)ilelerin ve çocukların iyi olması ile dünyanın daha iyi bir yer olacağına inanan Zeynep, topluma daha mutlu, başarılı ve duygusal zekası yüksek çocuklar kazandırabilme yönünde uzmanlaşma amacı ile İngiltere’de 15 yıldan fazladır okullarda uygulanan Mindfulness In Schools Project Programları olan .breathe (10 – 14 Yaş) ve Pause.B (7 – 11 yaş) Programlarının Uluslararası Eğitmeni olarak Türkiye’de bu kavramları akademik temelli ve uygulamalı olarak özellikle erken ergenlik ve LGS’ye hazırlanan çocuklara bireysel koçluk ve grup çalışmaları kapsamında sunarak aile yaşamında fark yaratmaktan mutluluk duyuyor.

Çocuklarla gerçekleştirdiği çalışmalarda her defasında kendini yeniden keşfeden ve şifalandıran Zeynep hiç durmadan öğrenmenin ve gelişirken mutluluğu yaymanın büyüsüne inanıyor.

Başarılı ve Mutlu Çocuklar İçin Mindfulness Temelli Duygusal Zekâ Programı

Dünyaca ünlü Dr. John Gottman’a göre duygusal zekâsı yüksek çocuklar daha özgüvenli, sağlıklı ve okulda başarılı olmakta. İngiltere’de okullarda 15 yıldır uygulanan Mindfulness In Schools Project temelli program ile amacımız öğrenim, başarı ve mutluluk!

Ergenlik öncesi ve LGS süreçlerindeki öğrencilerin en çok ihtiyaç duygukları beceriler olan;

 • Duygusal ve Zihinsel süreçlerine dair özfarkındalık geliştirmeleri,
 • Motivasyon kaynakları ve güçlü yönlerini fark etmeleri
 • Öğrenim, odaklanma kapasitelerini artırmaları
 • Future of Work’e göre geleceğin iş dünyasının en önemli ilk 10 becerisinden Duygusal zekalarını geliştirmek.
 • VE SAKIN, ODAKLI VE DAHA MUTLU BIR ZIHNE ERIŞMELERI IÇIN YAŞAM BOYU KULLANACAKLARI ARAÇLAR KAZANDIRMAK.

Her oturumda yeni oyunlar ve mindfulness egzersizleri ile zenginleşen 4 haftalık programın Hedef Öğrenim ve İyi alışkanlık kazanımları;

 • Özfarkındalık: Beynim ve zihnimle  tanışıyorum
 • Nefes farkındalığı ile dikkatimi geliştiriyorum
 • Özdenetim: Duygusal dünyam ve zor duygularla başetmek
 • Düşünceler ve bilinçli seçimlerim
 • Motivasyon: Güçlü yönlerim ve Özşefkat
 • Sosyal Duygusal Zeka: Empatinin gücü

Gruplar: Max 12 Kişi

Süre: 4 Hafta X 1 Saat

Eğlenceli ve öğrenmeli programa katılanlar ne söyledi?

Annelerinin söylediğine göre çocukların koşarak geldiği programla ilgili bir katılımcım annesine “anneciğim iyi ki beni bu programa göndermişsin, teşekkür ederim” notunu okuduğumda gözlerim yaşardı.

Okuldan gelmiş olmalarına rağmen 1,5 saat ekranın başına mühürlendiler.

🌿 Beyinlerinin yapısını değiştirebileceklerini öğrenmek onları çok heyecanlandırdı.

✨ Zihinlerindeki düşüncelerin bedenlerini nasıl etkilediğini farkettiler.

😯 Bir de anneleri çok söylese de su içmeyen güzeller ben söyleyince nasıl da “tamam, bol bol su içeceğim öğretmenim” dediler inanamazsınız.

😊 Tam da fen sınavı öncesi Nefeslerimi saymak çok iyi geldi canımlardan biri.

😘 Nefesin ve odaklanmanın önemini fark etti bir diğer canım.

✨ Çocuklar inanılmazlar…yeter ki alan açalım izin verelim gelişmelerine. Yetişkin katılımcılara taş çıkartacak farkındalıklarla ayrılmalarına çok sevinmekle beraber  MUTLU ve MERAKLA ayrılmaları içimi ısıttı.

✨ Haftaya gelecek misiniz? dedim, hepsi nasıl da ellerini kaldırdı. Ne şanslıyım✨

Ebeveynlere haftalık olarak gerek işlediğimiz içeriklerle ilgili genel paylaşım gerekse çocuklar özelinde yaptığım birebir paylaşımların ailelerin deneyiminin zenginleştirdiği geribildirimini almak mutluluk verici.

Genelde 1 arkadaşla katıldıklarında daha neşeli geliyorlar. Ben de arkadaşı ile gelene küçük indirim yapıyorum 🙂

Ebeveynlere Yönelik Çalışmalar

Sertifikalar

Eğitimlerle ilgili bilgi almak ve bana ulaşmak için formu doldurup gönderin